Autorska biżuteria, czyli świetny sposób na podkreślenie charakteru

Autorska biżuteria, czyli świetny sposób na podkreślenie charakteru

Oglądając efekty pracy osób wytwarzających biżuterię hand made, można śmiało za słowami znanej piosenki powiedzieć: wyglądać modnie to nie grzech. Kupując wyrób ręcznie robiony, mamy pewność, że nikt inny nie będzie nosić takiej samej ozdoby jak my, ponieważ każdy produkt tego typu jest unikalny, niepowtarzalny.

Ozdoby jak amulety

Dzięki temu każdy może stworzyć swój indywidualny styl, podkreślić swoje atrybuty, pozytywnie się wyróżnić. Z biżuterią produkowaną przez znane salony sieciowe nie jest to możliwe. Jeśli już chcemy się wyróżnić taką ozdobą, musimy wydać fortunę na naszyjnik z pereł albo inne złote cuda z diamentami. Stać na to tylko nielicznych, a przecież każdy z nas chce wyglądać modnie, ma swoje ambicje odnośnie prezencji. Z biżuterią hand made jest to jak najbardziej możliwe i wykonalne.

Dzieje się tak, gdyż biżuteria robione ręcznie jest o wiele tańsza, ale urokiem nie ustępuje droższym wyrobom. Z tego powodu staje się coraz bardziej popularna, a artyści, bo tak należy nazwać rękodzielników, nie nadążają z dostawami. Przecież wszystko wykonują własnymi rękami. Ludzkie moce przerobowe są ograniczone. Człowiek nie jest maszyną i nie sposób podkręcić tempa jego pracy za pomocą suwaka czy pokrętła.

Nie wszystko złoto co się świeci

Wyroby tego typu jeszcze lepiej oddają charakter i styl konkretnej osoby niż biżuteria złota cz srebrna. Bardzo często są bowiem odzwierciedleniem gustu ich twórców. A jak wiadomo – ile osób, tyle upodobań. Przeciętna klienta ma więc większą szansę napotkać ozdobę w swoim stylu.

To sprawia, że rękodzieło ma dużą wartość sentymentalną. Rodzi świadomość posiadania czegoś niezwykłego. Po części wynika to z już wspomnianego faktu, czyli tego, że dany egzemplarz jest niepowtarzalny, bo przy pomocy ludzkich rąk nie da się idealnie odtworzyć kształtów, nie można ich powielić.

Autorska biżuteria jest ceniona także z powodu swojej funkcji – podkreślania cech osobowościowych. Wyroby robione przez rękodzielników są więc szczególnie popularne wśród osób o silnym charakterze, pewnych siebie i swoich walorów, pozbawionych kompleksów. W ten sposób mogą one jeszcze bardziej wyróżnić się z tłumu, zostać zauważone.

Istnieją ludzie, którzy traktują ręcznie robione ozdoby jak amulety. To wzmaga ich szczególny stosunek do tego typu wyrobów. Są z nimi związane szczególną relacją. Dzięki nim czują aurę wyjątkowości wokół siebie.

Dodając do tego tanie i dobre wykonanie, łatwiej zrozumieć coraz większy fenomen ręcznie robionej biżuterii. Gdzie ją kupić? Tego typu wyroby zwykle są dystrybuowane wśród znajomych, ale coraz częściej rękodzielnicy otwierają sklepy internetowe.

Comments are closed.