Elektronika noszona – jaki smartwatch wybrać?

Elektronika noszona – jaki smartwatch wybrać?

Elektronika noszona zwana również wearables to akcesoria lub ubrania wyposażone w oprogramowanie, czujniki oraz elektronikę. Jednym z pierwszych i najpopularniejszych urządzeń typu wearables są smartwatche, które kontrolują aktywność fizyczną użytkownika. Jakie cechy powinien mieć dobry smartwatch?

Czym jest smartwatch?

Wearables to urządzenia, które zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów różnej kategorii wiekowej. Wschodzący producenci i największe brandy prześcigają się w propozycjach, oferując coraz to bardziej funkcjonalne sprzęty. Jednym z „urządzeń ubieralnych” jest smartwatch, który służy do odczytu wiadomości SMS, wysyłania e-maili, sprawdzenia połączeń telefonicznych, a przede wszystkim kontroli aktywności fizycznej użytkownika. Ilość chętnych na zakup takich urządzeń stale rośnie, czego potwierdzeniem jest coraz większa różnorodność smartwatchy. Poza tym portal elektronikab2b.pl informuje, że do 2021 roku ilość takich sprzętów ma wzrosnąć… trzykrotnie!

Rodzaje smartwatchy

Różnorodność sprzętów wearables sprawia, że każdy potencjalny klient znajdzie urządzenie najbardziej odpowiadające jego preferencjom. W zależności od producenta smartwatche mogą posiadać autorski system operacyjny, a także system Watch OS, Wear OS czy Tizen. Poza tym urządzenia różni rodzaj wyświetlaczy, a także ilość dodatków i funkcji. Istnieją sprzęty przeznaczone wyłącznie do użytku naszych pociech, ale też smartwatche dla seniorów i sportowców. Istnieją urządzenia mierzące kroki, monitorujące sen, wykonujące zdjęcia oraz odtwarzające muzykę. W przypadku seniorów i dzieci najlepiej sprawdzi się funkcja GPS, która zapewni im bezpieczeństwo i ochronę. Z kolei dla sportowców najlepszym sprzętem będzie ten posiadający funkcję liczenia spalonych kalorii, kroków i długości pokonanego dystansu.

Jaki smartwatch wybrać?

Smartwatch jest funkcjonalnym gadżetem na co dzień, ale też przydatnym urządzeniem dla sportowców. W zależności od zastosowania, dobry smartwatch powinien posiadać komfortowy wyświetlacz o bardzo dobrej jakości i głębokim kontraście. Jednymi z najlepszych są wyświetlacze LCD, OLED i AMOLED. Istnieją dwa rodzaje kształtów wyświetlacza, a mianowicie prostokątny i okrągły. Pierwszy cechuje lepsze wykorzystanie przestrzeni, z kolei drugi zegarek doskonale sprawdzi się na co dzień. Wybierając smartwatch, należy pamiętać, aby dobrać jego wielkość do rozmiaru swojej dłoni.

 

Dla sportowców poleca się modele wodoodporne oraz takie z wymiennym paskiem. Dzięki temu użytkownik nie tylko dostosowuje jego wygląd do własnych preferencji, ale również może wymienić pasek po zużyciu. Z kolei najlepsze urządzenie dla dzieci to smartwatch z możliwością wzywania pomocy w nagłych sytuacjach oraz taki, który ma funkcję GPS. Z kolei do użytku codziennego warto kupić sprzęt klasyczny, który poinformuje o zaplanowanym wydarzeniu, e-mailu oraz połączeniu. Ważne jest, aby smartwatch przeznaczony zarówno do użytku codziennego, jak i bardziej profesjonalnego, posiadał jak najlepszy czas pracy na baterii. Dzięki temu korzystanie z zegarka będzie wygodne i ergonomiczne.

Comments are closed.