Jaki telefon kupić dziecku pod choinkę?

Jaki telefon kupić dziecku pod choinkę?

Podjęcie decyzji o wyborze modelu telefonu dla dziecka czasem bywa trudne. Najprościej jest zabrać pociechę na zakupy i pozwolić mu samodzielnie wybrać wymarzone urządzenie. Na początek najlepiej ustalić kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na aparat, dzięki temu zakres znacznie się zawęzi. Dobrej jakości smartfon można kupić już za około 300-350 zł.

W abonamencie czy na kartę?

Telefon w abonamencie to dobry pomysł przede wszystkim dlatego, że nie trzeba martwić się o to, że dziecko przedwcześnie wykorzysta dostępne na koncie środki, ponadto zawsze ma możliwość wykonania połączenia, a oferty często są bardzo atrakcyjne, np. wyposażone w pakiety zawierające darmowe SMS-y, MMS-y czy nielimitowane rozmowy. Abonament to również możliwość zakupu telefonu w atrakcyjnej cenie, szczególnie gdy pociecha zażyczyła sobie model z tzw. wyżej półki.

Najważniejsze parametry telefonu dla dziecka

Cechy telefonu dla dziecka, na które należy zwrócić szczególną uwagę, to: wytrzymałość, pojemny akumulator, lokalizator GPS oraz funkcja Wi-Fi. Jeżeli pociecha jest fanem gier, będzie potrzebowała urządzenia z mocnym procesorem oraz wysoką rozdzielczością ekranu. Z kolei młody człowiek pasjonujący się robieniem zdjęć oraz nagrywaniem filmów bardzo ucieszy się z modelu wyposażonego w wysokiej jakości aparat.

Funkcja GPS jest dostępna przede wszystkim w smartfonach, starsze modele raczej jej nie mają. Tego rodzaju udogodnienie służy bezpieczeństwu, dzięki pobraniu na swój telefon odpowiedniej aplikacji można szybko zlokalizować pociechę.

Funkcja Wi-Fi pozwala na zminimalizowanie kosztów – gdy dziecko przebywa w domu będzie mogło wówczas korzystać z sieci i nie przekroczy limitu transferu w ramach posiadanego pakietu. Obecnie dzieci spędzają w Internecie mnóstwo czasu, dlatego warto również aktywować w ich telefonach od razu usługę powiadamiania o przekroczeniu dostępnego pakietu danych.

Telefon dla kilkulatka

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele telefonów komórkowych przeznaczonych wyłącznie dla dzieci – w szczególności kilkulatków. Modele te są wyposażone jedynie w podstawowe funkcje, są szczególnie odporne na uszkodzenia i zniszczenie oraz mają bardzo wytrzymałe baterie.

Kupując telefon dla dziecka, warto wyposażyć go od razu w folię lub szkło zabezpieczające ekran oraz etui chroniące przed uszkodzeniami. Można jeszcze dodatkowo kupić słuchawki, kartę pamięci, selfie stick oraz przenośne głośniki.

Comments are closed.