Komfortowy transport chorego – jaki wózek, dla kogo i ile kosztuje?

Komfortowy transport chorego – jaki wózek, dla kogo i ile kosztuje?

Osobie chorej lub niepełnosprawnej potrzebny może okazać się wózek – inwalidzki, elektryczny albo inwalidzki elektryczny. Innym wyborem są wózki transportowe. Który z nich wybrać, aby sprawdził się podczas transportu chorego, a do tego był w przystępnej cenie?

Wózek do transportu chorych jest konieczny, aby zapewnić im właściwy poziom opieki. Takie wózki dostępne są w wersji leżącej oraz siedzącej. Wybierając wózek, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę stan chorego. Aby w pełni dopasować wózek transportowy do potrzeb chorego, należy wybrać model, który można dowolnie regulować.

Wózek transportowy – czy warto go kupić?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w wózek transportowy, który dzięki temu, że jest lekki, stworzony jest dla osób często podróżujących. Wózek transportowy jest nie tylko lekki, ale również wygodny, a do tego łatwy w składaniu i rozkładaniu, co ułatwia przewożenie osoby chorej. Niestety wózek inwalidzki lub elektryczny nie zawsze sprawdza się do transportu osób chorych, ponieważ nie można nim przewozić pacjentów w pozycji leżącej. Dlatego też w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wózek transportowy, który jest specjalnie przygotowany do przewożenia osób z różnymi schorzeniami, a dodatkowo zawiera wyposażenie takie jak: opuszczane barierki boczne, często wykonane ze stali nierdzewnej, nożną regulację wysokości, cztery koła jezdne, a w tym dwa z blokadą kierunku jazdy oraz obrotu. Może też zawierać uchwyty mocujące wysięgnik kroplówki.

Wózek transportowy – ile kosztuje?

Ceny wózków transportowych uzależnione są od tego:

  •      czy jest to wózek, który jest przeznaczony dla chorego w pozycji leżącej, czy tylko w pozycji siedzącej,
  •      z jakiego materiału został wykonany,
  •   jakie zawiera dodatki, np. czy jest wyposażony w uchwyty, które mocują wysięgnik kroplówki,
  •      czy jest łatwy w obsłudze,
  •      czy jest solidnie wykonany,
  •     na jakie schorzenie cierpi przewożony nim pacjent.

Wybór odpowiedniego wózka transportowego pozwala choremu nie tylko na podróżowanie pomiędzy domem a szpitalem,. Z wózkiem transportowym łatwiejsze staną się chociażby przejazdy do znajomych czy rodziny.

Comments are closed.