Listopad w Warszawie – jak spędzać czas?

Listopad w Warszawie – jak spędzać czas?

Listopad to dla wielu osób jeden z najtrudniejszych miesięcy w roku. Dni stają się coraz krótsze, a aura niestety nie rozpieszcza. Z tego względu tym bardziej warto wtedy wyjść z domu i aktywnie uczestniczyć w wielkomiejskim życiu.

 

Listopadowa wycieczka do stolicy

 

Osoby spoza Warszawy, które poszukują rozrywek na urozmaicenie jesiennych słotnych dni powinny wybrać się na wycieczkę do stołecznej metropolii. Wystarczą dwa, trzy dni, aby nieco oderwać się od codzienności i miło spędzić czas. Przed przyjazdem warto zarezerwować nocleg. Najwygodniej szukać ofert i Internecie, np. na https://www.warsaw4you.com/apartamenty-warszawa. Wynajęcie lokum w ścisłym centrum będzie doskonałym pomysłem, wówczas większość najatrakcyjniejszych miejsc będzie w pobliżu.

 

Jesienne spacery po Warszawie

 

Jeżeli pogoda sprzyja najlepiej wybrać się na spacer po mieście. Warszawa z takiej perspektywy jest najpiękniejsza szczególnie, gdy drzewa mienią się różnokolorowymi liśćmi. Można przejść się po pięknych ogrodach Łazienek Królewskich, zwiedzić Stare Miasto lub obejrzeć stare kapliczki i ogromne murale na Pradze. Po drodze przyjemnie jest zrobić kilka przystanków na odpoczynek w licznych knajpkach i kawiarniach.

 

Warszawskie muzea

 

Podróż do Warszawy to znakomita okazja na nardobienie zaległości w obszarze kulturalnych rozrywek. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z możliwości zwiedzenia muzeów i galerii sztuki zupełnie za darmo. Każde muzeum ma wyznaczony jeden dzień, w którym oglądanie ekspozycji stałych jest bezpłatne. Wystarczy tylko sprawdzić te informacje na stronie internetowej wybranej placówki. Większość galerii sztuki jest otwarta dla zwiedzających nieodpłatnie, natomiast są w stolicy również takie muzea, których zwiedzanie (niezależnie od dnia) nie kosztuje zupełnie nic, są to: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Park Rzeźby w Królikarni, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego–Państwowego Instytutu Badawczego, Muzeum Bolesława Biegasa, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Muzeum Rzeźby Xawerego Dunikowskiego.

 

Jesienne rozrywki dla aktywnych

 

Osoby, które lubią spędzać czas aktywnie, mogą na przykład wybrać się na rowerowe zwiedzanie Warszawy. Jednak taka opcja wchodzi w grę jedynie wtedy, gdy jesienna aura sprzyja. Wycieczka jednośladem wzdłuż brzegów Wisły to świetna okazja do zobaczenia stolicy z nieco innej perspektywy. Innym sposobem na aktywność fizyczną jest np. wybranie się do parku trampolin, na kryte lodowisko lub na ściankę wspinaczkową.

Comments are closed.